SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bordssurtout 5464573
nr 546 4573
Bordssurtout
nysilver, höjd: 45 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
200 kr
måndag 13 oktober 2008
kl 16:14:52
100 kr
200 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.